Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017” - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017”

Policyjne działania ,,Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017” trwały od 22 do 26 grudnia 2017 roku. W tym czasie na drogach w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim służbę pełniło kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze obsługiwali 9 niegroźnych kolizji drogowych oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Cieszy fakt, że kierowcy zachowali ostrożność i nie było żadnego wypadku.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców okolicznych miejscowości oraz osób podróżujących przez nasz teren. Mundurowi nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości, czy wyprzedzających ,,na trzeciego”.

W efekcie tych działań na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie 9 niegroźnych kolizji. Podziękowania należą się kierowcom, którzy odpowiedzialnie podeszli do bezpieczeństwa i przestrzegali przepisów na drodze. Najważniejsze, że nikt nie zginął i nie został ranny.

Niestety podczas świątecznego weekendu nie odbyło się bez amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz odnotowali kilkadziesiąt interwencji. Do większości z nich doszło w prywatnych domach. Wiązały się one z nieporozumieniami rodzinnymi oraz zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Karolina Górzna-Kustra