KPP Czarnków

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany poszukiwany listem gończym

  W niedzielę, 6 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 46-letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu, celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków.

 2. Odpowie za uprawę konopi i posiadanie marihuany

  W środę czarnkowscy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna podejrzany jest o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 3. Wpadł podczas kontroli drogowej

  Wspólne działania kryminalnych z trzcianeckiego komisariatu oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 23 – letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Podczas kontroli drogowej oraz przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli prawie 6 gramów amfetaminy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 4. Poszukujemy sprawcę włamania do sklepu w Trzciance

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzciance prowadzą postępowanie w sprawie włamania do miejscowego sklepu, do którego doszło w kwietniu br. Sprawcę zarejestrowała kamera monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają włamywacza lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantami.

 5. sierż. sztab. Krzysztof Majchrzak "Dzielnicowym na Medal" w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

  Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W naszym powiecie najwięcej głosów otrzymał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Trzciance – sierż. sztab. Krzysztof Majchrzak.

 6. Wyróżnienia za działalność prospołeczną

  Julia Szukała, uczennica klasy II Liceum o profilu policyjno-wojskowym z Edukacji Lubasz oraz Aleksandra Fręsko, uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego – klasy mundurowej z Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie za szczególne zaangażowanie w działalność prospołeczną, otrzymały wyróżnienia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Gratulacje oraz pamiątkowe statuetki odebrały z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka oraz I Zastępcy – mł. insp. Adama Filipa.

 7. Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń

  Kryminalni z czarnkowskiej komendy zabezpieczyli 25 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia jej do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty szacowane na kwotę prawie 20 tys. złotych. W sprawie zatrzymano mieszkańca Czarnkowa.

 8. Okradł pracodawcę i wyjechał na Kaszuby

  W minioną środę, 18 kwietnia br. w ręce kryminalnych z czarnkowskiej komendy wpadł 42-latek, który wykorzystał nieobecność swojego pracodawcy i z auta ukradł mu ponad 11 tys. złotych. Mężczyzna ze skradzioną gotówką wyjechał na Kaszuby. Policjanci odzyskali część pieniędzy. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Dwa rozboje w jeden wieczór

  Trzcianeccy policjanci zatrzymali trzech nastolatków podejrzanych o dokonanie dwóch rozbojów. Sprawcy poprzez bicie i kopanie po całym ciele doprowadzili do bezbronności pokrzywdzonych, a następnie zabrali im przedmioty warte ponad 2 tys. złotych. Oba rozboje miały miejsce tego samego wieczora i dzieliło je zaledwie kilka godzin. Najstarszy ze sprawców, 17-latek został aresztowany na dwa miesiące, natomiast pozostałą dwójką w wieku 14 i 16 lat zajmie się sąd rodzinny.

 10. 21-letni ,,ogrodnik" uprawiał konopie w foliowym tunelu

  Wczoraj czarnkowscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Lubasz, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę policjanci znaleźli 27 krzewów nielegalnej rośliny, które rosły w tunelu foliowym wśród warzyw. Za prowadzenie zabronionej działalności 21 – latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.