Wpadł podczas kontroli drogowej - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 28.06.2018

Wspólne działania kryminalnych z trzcianeckiego komisariatu oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 23 – letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Podczas kontroli drogowej oraz przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli prawie 6 gramów amfetaminy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania 23-latka doszło we wtorek, 26 czerwca br. na ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Trzciance. Mężczyzna kierował motocyklem marki Kawasaki. W trakcie kontroli drogowej policjanci znaleźli przy nim ukryty w torbie zwitek foliowy z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi ujawnili kolejne porcje tego narkotyku. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków zabronionych.

Wczoraj trzcianeccy kryminalni przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. 23-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra