Odpowie za włamanie do sklepu - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Odpowie za włamanie do sklepu

Data publikacji 14.06.2018

Czarnkowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 23-latek w nocy z 7 na 8 czerwca br. wybił szybę w drzwiach wejściowych w jednym ze sklepów na terenie Czarnkowa, a następnie wszedł do środka i zabrał karty doładowujące do różnych sieci komórkowych. Starty oszacowano na kwotę ponad 1400 złotych. Oprócz tego mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wczoraj trafił do zakładu karnego.

W nocy z 7 na 8 czerwca br. czarnkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Czarnkowa. Z ustaleń mundurowych będących na miejscu wynikało, że sprawca najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, a następnie wszedł do środka i zabrał karty doładowujące do różnych sieci komórkowych. Właściciel powstałe straty oszacował na kwotę ponad 1400 złotych. Bezpośredni świadek zdarzenia opowiedział funkcjonariuszom, że usłyszał huk wybitej szyby, a następnie zauważył nieznanego mu mężczyznę uciekającego w stronę bloków na os. Parkowym.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania włamywacza. Wstępne typowania wskazywały na 23-letniego mieszkańca Czarnkowa, który od kilku dni ukrywał się przed odbyciem kary pozbawienia wolności.

W poniedziałek 11 czerwca br. policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a następnie doprowadzili do jednostki policji, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania 23-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jest on dobrze znany czarnkowskim policjantom. Był już wcześniej karany. Czynności podjęte przez mundurowych doprowadziły do odzyskania części skradzionych kart. 

Wczoraj mężczyzna  trafił do zakładu karnego, celem odbycia zasądzonej kary. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Karolina Górzna-Kustra