Usłyszeli zarzuty za posiadanie amfetaminy - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Usłyszeli zarzuty za posiadanie amfetaminy

Data publikacji 13.12.2017

Trzcianeccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali substancje psychotropowe. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy. Podejrzani w wieku 24 i 37 lat zostali doprowadzeni do miejscowego komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek policjanci z trzcianeckiego komisariatu zapukali do drzwi 37-letniego mieszkańca Trzcianki. W trakcie przeszukania użytkowanego przez niego pomieszczenia gospodarczego, mundurowi znaleźli 12 woreczków strunowych z białym proszkiem. Chwilę później w mieszkaniu 37-latka pojawił się jego kolega. Mężczyzna był zdziwiony widokiem policjantów, zaczął się nerwowo zachowywać w ich obecności. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w kieszeni jego spodni 2 woreczki, w których znajdował się podobny proszek.

Badanie testerem wykazało, że znaleziony towar to amfetamina. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 30 gramów tego narkotyku. Obaj mężczyźni znani są miejscowym stróżom prawa ze swej przeszłości kryminalnej. Byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu.

Mieszkańcy Trzcianki zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania substancji psychotropowych. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra