Włamywacz zatrzymany - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Włamywacz zatrzymany

Data publikacji 14.11.2017

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do domu oraz samochodu. Łupem włamywacza padły m.in. elektronarzędzia, akumulator samochodowy, sprzęt RTV oraz pieniądze. Sprawca nie pogardził także alkoholem. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w nocy z 28 na 29 października br. Nieznany sprawca przedostał się do wnętrza budynku mieszkalnego forsując drzwi, a następnie ukradł elektronarzędzia, pieniądze oraz około 40 litrów wina ,,własnej produkcji". Rabuś nie poprzestał i po kilku minutach dopuścił się kolejnego włamania. Tym razem do zaparkowanego w pobliżu posesji passata, z którego zabrał akumulator, głośniki oraz radioodtwarzacz. Straty oszacowano na ponad 1200 złotych.

Policjanci natychmiast przystąpili do szukania sprawcy. W dniu 9 listopada br. zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi odzyskali część skradzionego przez niego łupu. Następnego dnia 42-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Włamywacz znany jest trzcianeckim stróżom prawa. To nie pierwszy przypadek, kiedy został przez nich zatrzymany. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra