Aktualności

Trzcianeccy kryminalni zabezpieczyli amfetaminę wartą około 9 tys. złotych

Data publikacji 15.09.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukań znaleźli ponad 270 gramów amfetaminy – to ponad 540 tzw. porcji dilerskich. Pod nadzorem miejscowej prokuratury policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

Do zatrzymania doszło w środę 13 września br. po tym, jak trzcianeccy policjanci, ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Trzcianka może posiadać spore ilości substancji psychotropowych. Ustalenia potwierdziły się podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę. Policjanci znaleźli tam biały proszek. Wstępne badania wykazują, że zabezpieczona substancja to amfetamina. W sumie 27 – latek posiadał ponad 181 gramów narkotyku.

Drugi z zatrzymanych to 31 – letni mieszkaniec Trzcianki. W jego miejscu zamieszkania śledczy zabezpieczyli jeden gram amfetaminy. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnego posiadacza amfetaminy. Podczas przeszukania piwnicy, w plecaku 30 – letniego mieszkańca Trzcianki znaleźli woreczki strunowe i zwitki foliowe z zawartością ponad 88 gramów amfetaminy, tabletkę ecstasy oraz elektronarzędzia.

Podejrzani zostali przesłuchania. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez Policję.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają min. skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić. Jak również sprawdzają pochodzenie znalezionych elektronarzędzi. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra