Dwa poważne wypadki na naszych drogach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Dwa poważne wypadki na naszych drogach

drezdenko-lubcz_mMiniony weekend na terenie naszego powiatu nie należy do bezpiecznych. W piątek mundurowi wzywani byli do wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Drezdenko – Lubcz Wielki, gdzie 26 – letni kierowca uderzył w nasyp wiaduktu kolejowego. W sobotę natomiast, wykonywali czynności dot. zdarzenia z udziałem motocyklisty. Pokrzywdzeni w obu wypadkach z poważnymi obrażeniami kończyn dolnych zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitali specjalistycznych.


Do pierwszego z wypadków doszło w piątek około godziny 12:14 na trasie Drezdenko – Lubcz Wielki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu, wynika, że 26 – letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. kierując samochodem osobowym marki Hyundai na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w nasyp wiaduktu kolejowego. Na skutek odniesionych obrażeń kończyn dolnych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala specjalistycznego.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce w Trzciance na ulicy Gorzowskiej około godziny 10:44. 37 – letni kierowca mercedesa, podczas omijania zaparkowanego na drodze pojazdu zderzył się bocznie z nadjeżdżającym z przeciwka 23 – letnim motocyklistą. W wyniku zdarzenia, 23 – letni mieszkaniec Trzcianki trafił śmigłowcem do szpitala. Kierowca mercedesa (mieszkaniec Radomia) został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 0.00 mg/l.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadków.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

 

drezdenko_-lucz_1
drezdenko-lubcz_2
motocykl