Podsumowanie akcji ,,Znicz 2017” - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie akcji ,,Znicz 2017”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”. Podczas siedmiu dni działań na drogach i w okolicach nekropolii, służbę pełniło ponad 200 funkcjonariuszy. Mundurowi obsługiwali kilka niegroźnych kolizji i zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Od 27 października do 2 listopada br. policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „ZNICZ 2017”. Jak co roku, ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna, zwłaszcza 1 listopada. Policjanci udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego. 
W ciągu trwającej 7 dni akcji, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali jedynie 17 niegroźnych kolizji. W trakcie licznych kontroli drogowych udaremnili dalszą jazdę trzem kierującym po alkoholu.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra