Działania prewencyjne

Festyny z okazji Dnia Dziecka z udziałem dzielnicowych z lubaskiego posterunku

W minioną niedzielę dzielnicowi z Posterunku Policji w Lubaszu uczestniczyli w dwóch festynach z okazji Dnia Dziecka. Na zaproszenie organizatorów policjanci spotkali się z najmłodszymi i ich rodzicami w Połajewie i Tarnówku. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i prezentowali sprzęt policyjny.

Już tradycją jest, że corocznie z okazji Dnia Dziecka dzielnicowi z Posterunku Policji w Lubaszu chętnie biorą udział w obchodach tego święta. Tak też było w niedzielę, 3 czerwca br. Festyny zorganizowane w Połajewie i Tarnówku były kolejną okazją, aby dzieci i ich rodzice mogli porozmawiać z policjantami, poznać ich pracę z bliska, a także obejrzeć sprzęt policyjny.

Dzielnicowi podczas imprez przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji. Z kolei wśród rodziców poruszali tematy dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”.

Dzieci bardzo chętnie wsiadały za kierownicę radiowozu policyjnego, natomiast ich rodzice uwieczniali tę chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Karolina Górzna-Kustra