Nowi członkowie grupy PaT już wybrani - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Nowi członkowie grupy PaT już wybrani

W castingu do czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT swoich sił spróbowało 32 młodych aktorów, uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, z których wybrana została najlepsza 19-tka. Już niebawem utalentowana młodzież naszej grupy rozpocznie przygotowania do nowego spektaklu profilaktycznego pod okiem instruktorki teatralnej Justyny Łopatko.

Casting zorganizowano w czwartek, 1 marca br. o godzinie 09.00 w sali towarzyskiej Czarnkowskiego Domu Kultury. Przed komisją swoje umiejętności prezentowali uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W sumie zgłosiło się, aż 32 chętnych!

Ważna była emisja głosu, dykcja, interpretacja tekstu oraz umiejętności taneczne i teatralne. Jury oceniające występy młodzieży miało sporo pracy by wybrać tych najlepszych. Ostatecznie do czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT dołączyło 19 osób.

Młodych aktorów w trakcie castingu odwiedzili podinsp. Grzegorz Sieradzki – koordynator wojewódzki programu PaT z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, asp. sztab. Sławomir Jagła – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, wicestarosta Jacek Klimaszewski oraz Beata Kościelska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Czarnkowie. Nad prawidłowym przebiegiem castingu czuwała koordynatorka – mł. asp. Justyna Przybył oraz ekspertka programu – Agnieszka Gołębiewska.

To co uda się wypracować naszej uzdolnionej młodzieży będziemy mieli okazję zobaczyć podczas uroczystej gali, która odbędzie się jeszcze w tym półroczu.

Profilaktyka a Ty” to ogólnopolski program pod egidą Komendy Głównej Policji, w którym ludzie młodzi wychodzą z profilaktyką uzależnień do swoich kolegów i rówieśników. Język teatru, muzyki, wspólnej zabawy w atmosferze koleżeństwa, przyjaźni, tolerancji ma przemawiać do wyobraźni młodych ludzi, zniechęcać do eksperymentowania z używkami, pokazywać jasne strony codzienności i namawiać do życia wolnego od uzależnień.

Karolina Górzna-Kustra