Z życia komendy

Uroczyste powołanie Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance i jego Zastępcy

W dniu 9 października br. w sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Trzciance odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance – kom. Jakuba Namerły oraz jego Zastępcy – asp. sztab. Mariusza Pańkowa. Nominacje na wyższe stanowiska służbowe wręczył Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek.

Kom. Jakub Namerła oraz asp. sztab. Mariusz Pańkow już od kilku miesięcy pełnili obowiązki komendantów Komisariatu Policji w Trzciance. Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Inspektora Nadzoru Wewnętrznego MSWiA, z dniem 1 października br. Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek powołał ich na szefów trzcianeckich policjantów.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wczoraj, 9 października br. punktualnie o godzinie 12.00 w sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Trzciance, w którym oprócz Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – mł. insp. Adama Filipa oraz kadry kierowniczej czarnkowskiej komendy, udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Trzcianka Krzysztof Czarnecki, wiceburmistrz Grażyna Zozula oraz przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak.

Po wręczeniu rozkazów personalnych, Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek pogratulował nowo powołanym komendantom komisariatu, życzył im wytrwałości, wszelkiej pomyślności w realizacji zadań oraz wielu sukcesów, awansów i satysfakcji w kierowaniu powierzoną jednostką. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się funkcjonariusze oraz zaproszeni goście.

Nowy komendant Komisariatu Policji w Trzciance w swoim przemówieniu oświadczył o otwartości na współpracę i kontynuowaniu budowania dobrego wizerunku trzcianeckiej policji. Zapewnił wykonywać swoje obowiązki z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, dokładając wszelkich starań, aby poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej było jak najwyższe.

Kom. Jakub Namerła służbę w Policji rozpoczął w 2005 roku. Od samego początku związany był z trzcianeckim komisariatem. Najpierw pełnił służbę w pionie prewencji, a od 2008 roku w pionie kryminalnym. W kwietniu 2011 roku został kierownikiem Referatu Kryminalnego. Od lipca 2016 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance, a od grudnia 2017 roku obowiązki komendanta. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w administracji publicznej. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Asp. sztab. Mariusz Pańkow wstąpił do Policji w 2004 roku. Po odbyciu szkolenia podstawowego rozpoczął służbę w Ogniwie Prewencji trzcianeckiego komisariatu. W 2006 roku trafił do Referatu Kryminalnego, a od 2016 roku został jego kierownikiem. Od maja 2018 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance. Ukończył studia wyższe o kierunku zarządzanie i marketing na Politechnice Koszalińskiej.

Karolina Górzna-Kustra