Czarnkowscy policjanci włączyli się do akcji ,,Mundur na rowerze" - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

Czarnkowscy policjanci włączyli się do akcji ,,Mundur na rowerze"

W minioną sobotę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Mundur na rowerze – Mundurowi Mundurowym”. Funkcjonariusze przejechali na rowerach z Czarnkowa do Szamotuł trasę liczącą 40 km, aby zebrać pieniądze na wsparcie policjanta i strażaka z Łodzi, którzy pod koniec ubiegłego roku zostali poszkodowani podczas wybuchu ładunku w mieszkaniu na łódzkich Bałutach.

„Mundur ma rowerze” jest to nieformalna, koleżeńska grupa rowerowa zrzeszająca funkcjonariuszy różnych służb mundurowych z terenu całego kraju. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

W tym roku mundurowi ,,kręcą kilometry” na leczenie i rehabilitację dwóch funkcjonariuszy z Łodzi: policjanta – st. sierż. Marcina Miniaka oraz strażaka – asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego. Obaj pod koniec 2017 roku doznali bardzo poważnych obrażeń ciała, podczas wybuchu w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

Trasa sztafety rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a finał odbędzie się 30 czerwca br. w Łodzi. Prowadzi przez 133 miasta, a jej długość to 6130 km. W ramach akcji uczestnicy poszczególnych odcinków przekazują sobie dwie bransolety splecione z linki zwanej paracordem, symbolizujące sztafetową pałeczkę.

Dobrych serc nie zabrakło wśród czarnkowskich policjantów. W sobotę tj. 2 czerwca br. mundurowi pokonali wspólnie trasę liczącą 40 km, jadąc na rowerach z Czarnkowa do Szamotuł.

Jak sami przyznali ,,było ciężko, ale niezapomniane chwile pozostaną na długo w ich pamięci”.


Karolina Górzna-Kustra