Mundurowi ,,Grali z Sercem” - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

Mundurowi ,,Grali z Sercem”

W sobotę, 14 kwietnia br., w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance odbyły się VIII Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie - insp. Piotra Ryżka. Tym razem mundurowi zagrali dla Zbigniewa Filody, który walczy z chorobą nowotworową .

Sobotnie spotkanie pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Poznaniu rozpoczęło się o godzinie 9.00. Do turnieju o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie stanęło 10 drużyn, które rozgrywały mecze na trzech pełnowymiarowych boiskach. Były to mecze dwusetowe do 21 punktów. W przypadku remisu rozgrywany był trzeci mecz do 15 punktów. Zwycięska drużyna musiała uzyskać dwupunktową przewagę.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a cel szczytny, bowiem całkowity dochód ze sprzedaży losów sprawił, że na leczenie Zbigniewa Filody zebrano około 2800 zł.

Po podsumowaniu wyniki, przedstawiały się następująco:

I miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

II miejsce – drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

III miejsce – drużyna Urzędu Miasta i Gminy Trzcianka.

IV miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

V miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

VI miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Turku.

VII miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

VIII miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

IX miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

X miejsce – drużyna Komisariatu Policji w Pobiedziskach.

Wszyscy siatkarze, w zależności od zajętej pozycji otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Spośród uczestników turnieju wybrano najlepszego zawodnika, którym została  Sylwia Woźniak z KPP w Gnieźnie. Najlepszym libero okazał się Bogdan Jurant z KPP w Stargardzie, MVP turnieju wybrano Łukasza Lis z drużyny KPP w Stargardzie. Statuetkę w kategorii najstarszy zawodnik odebrał Jarosław Włodarczyk reprezentujący KPP w Turku.

Gratulujemy zwycięzcom, a Zbyszkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc Zbigniewowi w walce z chorobą, zapraszamy do udziału w licytacji na Facebook.com /Gramy z Sercem. Przygotowaliśmy koszulkę z autografem Michała Kubiaka, reprezentanta Polski w piłce siatkowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w turnieju, Panu Krzysztofowi Czarneckiemu – burmistrzowi Trzcianki, Pani Grażynie Zozula – zastępcy burmistrza Trzcianki, Pani Dominice Wiśniewskiej – dyrektorce Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, Panu Tadeuszowi Teterusowi – staroście czarnkowsko-trzcianeckiemu, Panu Marcinowi Filodze – wójtowi gminy Lubasz, Pani Monice Piotrowskiej – zastępcy wójta gminy Czarnków, Pani Elżbiecie Rybarczyk – burmistrzowi Wielenia, Panu Grzegorzowi Kaźmierczakowi – zastępcy burmistrza Czarnkowa, Panu Krzysztofowi Marcinkowskiemu – Prezesowi Stowarzyszenia ,,Bezpieczny Powiat”, Panu Patrykowi Nowakowi – Prezesowi Stowarzyszenia ,,Gramy z Sercem”, Panu Adamowi Prankiewiczowi – radnemu Miasta i Gminy Trzcianka, Przewodniczącym NSZZ Policjantów w Poznaniu oraz ZT NSZZ Policjantów w Czarnkowie, sędziom, obsłudze hali, uczennicom z Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance oraz wszystkim współorganizatorom, bez których pomocy nie moglibyśmy zorganizować mistrzostw w pełni. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Anny Kaspere-Borkowskiej za przygotowanie występu tanecznego zespołu Hip-Hop z MDK w Trzciance.

Karolina Górzna-Kustra