Policjanci uratowali życie mężczyźnie - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci z wieleńskiego komisariatu w ostatniej chwili zapobiegli tragedii. Asp. Bartosz Hammerling oraz mł. asp. Karol Matuszak uratowali życie 26-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo.

W niedzielę, 3 listopada br. około godziny 00.20 policjanci z Komisariatu Policji w Wieleniu otrzymali informację, że jeden z mieszkańców chce targnąć się na własne życie. W kilka sekund po uzyskaniu zgłoszenia mundurowi udali się we wskazane miejsce, gdzie w budynku gospodarczym zastali mężczyznę wiszącego na przewodzie elektrycznym, przywiązanym do drewnianej belki dachowej.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy polegającej na podtrzymywaniu ciała mężczyzny, by zapobiec uduszeniu, jednocześnie odcinając pętlę zaciśniętą na szyi. 26-latek nie wykazywał żadnych oznak życia, był nieprzytomny i nie oddychał.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli resuscytację i wezwali pogotowie. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, policjanci przywrócili czynności życiowe mężczyźnie. 26-latek został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala.

Szybka reakcja i determinacja interweniujących funkcjonariuszy uratowała mężczyźnie życie.

Karolina Górzna-Kustra

 


 

 

  • Policjanci uratowali życie mężczyźnie