Porady dla wolontariuszy WOŚP - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Porady dla wolontariuszy WOŚP

Data publikacji 11.01.2019

W najbliższą niedzielę po raz dwudziesty siódmy odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W różnych miejscowościach naszego powiatu będzie można spotkać osoby kwestujące. Jak co roku o bezpieczeństwo wolontariuszy będą dbali policjanci.

13 stycznia tego roku już po raz dwudziesty siódmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Radzimy zatem, aby:

- zbiórkę pieniędzy prowadzić w bezpiecznych miejscach, tj. główne ciągi komunikacyjne, miejsca dobrze oświetlone, miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.

- unikać prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!

- w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować skarbonki pamiętając, że zdrowie jest najważniejsze. Należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących rysopisu i charakterystyki sprawcy (płeć, wiek, rysy twarzy, kolor włosów, ubiór, sposób mówienia).

- podczas ucieczki sprawcy napadu, głośno wzywać pomocy i jak najszybciej powiadomić Policję o zdarzeniu.

- w przypadku podejrzewania kogoś o złe zamiary, nie obawiać się skorzystania z pomocy osób dorosłych, a także powiadomienia Policji.

- sradzzczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszać się w grupie. Wskazana jest pomoc znajomych czy bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek i spokojnego kwestowania!

Karolina Górzna-Kustra