Odpowie za włamanie i kradzież - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Odpowie za włamanie i kradzież

Data publikacji 04.01.2019

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który został zatrzymany przez czarnkowskich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie i kradzież. Wkrótce szczegóły obu tych przestępstw będzie wyjaśniał przed sądem.

15 grudnia 2018 policjanci z czarnkowskiej komendy otrzymali informację, że na jednym z osiedli w Czarnkowie nieznany sprawca wybił szybę w zaparkowanym samochodzie osobowym. Funkcjonariusze dotarli do właściciela auta, który prócz uszkodzenia szyby, stwierdził brak wzmacniacza i głośników. Powstałe straty oszacował na 3500 złotych. Tego samego dnia do miejscowych policjantów zgłosił się kolejny pokrzywdzony twierdząc, że ktoś ukradł mu z pojazdu elektronarzędzia o wartości ponad 3000 złotych.

Zaraz po zakończeniu oględzin i przesłuchaniu świadków policjanci przystąpili do typowania sprawcy obu przestępstw. Zebrane informacje utwierdziły ich w przekonaniu, że za włamaniem i kradzieżą stoi znany im dobrze 20-letni mieszkaniec Czarnkowa. Policjanci zatrzymali podejrzanego. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli skradzione fanty i przekazali prawowitym właścicielom. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Teraz za wszystko będzie musiał ponieść karę.

Karolina Górzna-Kustra