Policjanci odzyskali rower wart kilka tysięcy euro - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Policjanci odzyskali rower wart kilka tysięcy euro

Data publikacji 03.01.2019

Policjanci z czarnkowskiej komendy odzyskali rower elektryczny wart cztery tysiące euro. Pojazd został skradziony 27 listopada 2018 roku na terenie Holandii. Kilka dni temu ojciec właściciela jednośladu odebrał go z rąk mundurowych.

Do kradzieży roweru elektrycznego marki TREK doszło 27 listopada 2018 roku sprzed jednej z uczelni na terenie Holandii. Jego wartość właściciel oszacował na kwotę około 4 tysięcy euro. Dwa dni później tj. 29 listopada 2018 roku czarnkowscy policjanci uzyskali informację, że prawdopodobnie skradziony jednoślad znajduje się na terenie naszego powiatu. Dzięki nawigacji GPS, którą posiadał rower funkcjonariusze namierzyli jego lokalizację. Jeszcze tego samego dnia około godziny 17.30 w Sokołowie gm. Lubasz, zatrzymali dwa pojazdy ciężarowe. W jednym z samochodów policjanci znaleźli skradziony jednoślad. Obaj kierowcy trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani na okoliczność kradzieży.

Kilka dni temu ojciec właściciela jednośladu przyjechał z Czech i odebrał od czarnkowskich policjantów rower syna. Nie ukrywał zadowolenia z odzyskania pojazdu.

Karolina Górzna-Kustra