Podsumowanie działań świąteczno-noworocznych - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Podsumowanie działań świąteczno-noworocznych

Data publikacji 03.01.2019

Policyjne działania świąteczno-noworoczne prowadzone były od 21 do 26 grudnia 2018 roku oraz od 28 grudnia do 1 stycznia 2019 roku. Dla funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy. W tym czasie na drogach w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim doszło do 2 wypadków, w których 1 osoba zginęła i 1 została ranna. Funkcjonariusze obsługiwali 21 kolizji drogowych oraz zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców okolicznych miejscowości oraz osób podróżujących po naszym terenie. Mundurowi nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości, czy wyprzedzających ,,na trzeciego”.

Niestety w okresie tym doszło do dwóch wypadków drogowych.

Pierwszy z nich miał miejsce 21 grudnia 2018 roku, około godziny 23.00 w Czarnkowie na ulicy Wronieckiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że 33-letni kierowca volkswagena najechał na leżącego na drodze 50-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, lecz na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Do drugiego wypadku doszło 29 grudnia 2018 roku, około godziny 18.30 na drodze krajowej w Przesiekach gm. Krzyż Wlkp. 65-letni kierowca VW Passata, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Pasażerka pojazdu została przewieziona do szpitala.

Odnotowano 21 niegroźnych kolizji drogowych. Nie odbyło się bez amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Oprócz tego funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji. Wiązały się one głównie z nieporozumieniami rodzinnymi oraz zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

W Sylwestra oraz Nowy Rok nie otrzymaliśmy żadnych poważniejszych informacji związanych z nieostrożnym obchodzeniem się z fajerwerkami. Natomiast 1 stycznia br. około godziny 9.20 oficer dyżurny czarnkowskiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze pomieszczenia mieszkalnego w Gulczu gm. Wieleń, w wyniku którego zginął 44-letni mężczyzna. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Karolina Górzna-Kustra