Skradzioną kartą bankomatową płacił za zakupy - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Skradzioną kartą bankomatową płacił za zakupy

Data publikacji 14.12.2018

28-letni mieszkaniec gminy Drawsko wpadł w ręce kryminalnych z Krzyża Wlkp. po tym jak ukradł swojemu koledze kartę bankomatową i płacił nią za zakupy metodą zbliżeniową. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci zatrzymali złodzieja i przedstawili mu 31 zarzutów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zostali powiadomieni o kradzieży karty bankomatowej. Pokrzywdzony przekazała mundurowym informację, że jego skradzioną kartą ktoś już płacił za zakupy w sklepach na terenie Drawska. W sumie jego konto uszczuplił na kwotę prawie 1000 złotych.

W poniedziałek w ręce krzyskich policjantów wpadł 28-letni mężczyzna. Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy był na tyle silny, że mieszkaniec gminy Drawsko przyznała się od razu do kradzieży. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że wykorzystał chwilową nieuwagę kolegi i wyjął mu kartę z portfela. Później posługiwał się nią jak własną, robiąc zakupy do kwoty 50 złotych, gdyż nie znał numeru PIN.

Teraz 28-latek odpowie za kradzież i posługiwanie się kartą bankomatową. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra