Złodziej zatrzymany, auto odzyskane - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Złodziej zatrzymany, auto odzyskane

Data publikacji 03.12.2018

Pokrzywdzony wraz ze swoim kolegą ujął na gorącym uczynku 20-latka, który usiłował ukraść samochód warty około 30 tys. złotych. Schwytany mężczyzna został przekazany w ręce mundurowych, którzy umieścili go w policyjnym areszcie. O dalszych losach podejrzanego zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do usiłowania kradzieży pojazdu marki BMW doszło 1 grudnia br. około godziny 00.45 na terenie prywatnej posesji w Czarnkowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wykorzystał fakt pozostawienia w stacyjce kluczyków, wszedł do auta, a następnie odpalił go i wyjechał z posesji. 20-latek nie zdążył jednak ,,wybrać się w daleką podróż", gdyż zauważył go właściciel pojazdu i wybiegł za nim z domu. Sprawca uciekł pozostawiając samochód, lecz szybka reakcja pokrzywdzonego i jego kolegi pozwoliła ująć złodzieja ulicę dalej i przekazać go w ręce policjantów.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W sobotę rano usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu. 20-latek jest dobrze znany czarnkowskim kryminalnym. Ma na swoim koncie kradzież roweru, sprzed kilku dni. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra