Odpowiedzą za pobicie - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 08.11.2018

Policjanci z Wielenia ustalili trzech mężczyzn, którzy zaatakowali 44-latka i dotkliwie go pobili. Za swoje naganne zachowanie podejrzani odpowiedzą przed sądem. Pobicie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, tj. 2 listopada br. do policjantów z wieleńskiego komisariatu zgłosił się 44-letni mieszkaniec Wielenia informując, że dzień wcześniej, w pobliżu dworca kolejowego został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy szarpali go i kopali po całym ciele.

Funkcjonariusze przyjęli od pobitego zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali go w charakterze świadka. Zabezpieczyli również dokumentację medyczną przekazaną przez pokrzywdzonego.

Kilka minut później policjanci ustalili i zatrzymali podejrzewanych o pobicie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Wielenia w wieku 25 i 37 lat oraz 38-letni mieszkaniec Gogolina. Mężczyźni byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu. W sobotę, po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia 44-latka. Prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra