Odpowiedzą za włamanie - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Odpowiedzą za włamanie

Data publikacji 08.10.2018

Czarnkowscy mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do hali produkcyjnej jednej z firm położonej na terenie gminy Lubasz. Włamywacze wynieśli różne przedmioty i elektronarzędzia wartości około 1000 złotych. Teraz za przestępstwo, jakiego się dopuścili, grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Pod koniec września tego roku policjanci z Czarnkowa otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednej z firm położonej w gminie Lubasz. Na miejscu zdarzenia ustalili, że nieznani sprawcy po wypchnięciu okna przedostali się do wnętrza hali produkcyjnej, skąd ukradli m.in. szlifierkę, prostownik, miernik elektryczny, latarki, gaśnice oraz podnośnik samochodowy. Ich wartość oszacowano na kwotę około 1000 złotych.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności sprawcy tego przestępstwa zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia. Podejrzani to mieszkańcy gminy Lubasz w wieku 18 i 26 lat. Mężczyźni nie byli wcześniej karani. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci odzyskali skradzione mienie. Za włamanie grozi im do 10 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra