Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych

Data publikacji 03.10.2018

48 zawodników rywalizowało w Regionalnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych na terenie strzelnicy sportowej w Pile. W klasyfikacji indywidualnej V miejsce zajęła dzielnicowa – asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska. Warto podkreślić, że policjantka z czarnkowskiej komendy była jedyną kobietą wśród uczestników.

Dnia 29 września br. o godzinie 10:00 na terenie strzelnicy sportowej ,,TARCZA" w Pile rozpoczęły się Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, do których zgłosiło się 48 zawodników tworzących trzyosobowe drużyny. Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie reprezentowali: asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska, sierż. sztab. Patryk Drewny oraz sierż. Robert Skorupski. Podczas zawodów obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek, który dopingował policjantów.

Każdy z zawodników miał do wykonania jedno strzelanie z pistoletu sportowego bocznego zapłonu kal. 5,6 mm z odległości 25 metrów. W trakcie zawodów uczestnicy musieli wykazać się nie tylko opanowaniem i celnym okiem, ale również szybką i sprawną reakcją, ponieważ właśnie te cechy decydowały o końcowej klasyfikacji. Zatem nie było łatwo.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja czarnkowskiej komendy uplasowała się na 10 miejscu, natomiast w kategorii indywidualnej 5 lokatę zajęła – asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska, która była jedyną kobietą biorącą udział w zawodach.

Asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska otrzymała gratulacje oraz dyplom z rąk Prezydenta Miasta Piły – Piotra Głowskiego oraz Prezesa Zarządu Okręgowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Pile – Zbigniewa Drewnego.

Karolina Górzna-Kustra