Uprawiali konopie wśród pomidorów - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Uprawiali konopie wśród pomidorów

Data publikacji 28.09.2018

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali dwóch braci, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyzn policjanci znaleźli 79 krzewów nielegalnej rośliny, które rosły w tunelach foliowych wśród pomidorów. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli 1,5 kg suszu marihuany, haszysz oraz tabletki ekstazy. Wartość czarnorynkowa przechwyconych narkotyków to około 100 tys. złotych

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji położonej w Czarnkowie ma znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przeszukanie miejsca zamieszkania dwóch braci w wieku 21 i 26 lat.

Na posesji funkcjonariusze ujawnili dwa tunele foliowe, a w nich oprócz pomidorów znaleźli 79 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Nielegalne rośliny miały od 60 do 220 cm wysokości. Część ściętych już krzewów schła na ziemi.

Ponadto w trakcie przeszukania pokoi zajmowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście szklanych słoików oraz foliowe torby z zawartością 1,5 kg suszu marihuany, a także haszysz i tabletki ekstazy.

Znalezione narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, natomiast ,,ogrodnicy" na komendę. Podczas przesłuchania przyznali się do stawianych im zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do kilku lat pozbawienia wolności. Jednak o ostatecznej dla nich karze zadecyduje sąd.


Karolina Górzna-Kustra

 

Ładowanie odtwarzacza...