Aktualności

III miejsce dla asp. sztab. Hanny Rzysko-Żukowskiej w wojewódzkim konkursie ,,Dzielnicowy Roku 2018"

Data publikacji 21.09.2018

W dniach od 17 do 19 września br. na terenie Szkoły Policji w Pile odbyły się wojewódzkie eliminacje XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018", które objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. O tytuł najlepszego dzielnicowego z Wielkopolski rywalizowało 62 policjantów. Naszą komendę reprezentowali: sierż sztab. Łukasz Kowalczyk – dzielnicowy z trzcianeckiego komisariatu oraz asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska – dzielnicowa z czarnkowskiej komendy, która uplasowała się na III lokacie.

Na początek zawodów, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Każdy dzielnicowy oddał 10 strzałów do tarcz z odległości 15 metrów. Kolejnymi konkurencjami, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze były: symulacja przyjęcia interesanta obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii, pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka oraz test wiedzy zawodowej obejmujący szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów konkursu. W ogólnej klasyfikacji III miejsce zajęła asp. sztab. Hanna Rzysko-Żukowska. Policjantka odebrała dyplomy i puchary z rąk insp. Piotra Mąki – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej – Komendanta Szkoły Policji w Pile, podinsp. Andrzeja Szarego - Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz Zbigniewa Hoffmanna – Wojewody Wielkopolskiego.

Do gratulacji przyłączył się insp. Piotr Ryżek – Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie wraz ze swoim I Zastępcą – mł. insp. Adamem Filipem.

Serdecznie gratulujemy!

Karolina Górzna-Kustra