Włamywacz i paser w rękach trzcianeckich kryminalnych - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Włamywacz i paser w rękach trzcianeckich kryminalnych

Data publikacji 18.09.2018

Kilka godzin wystarczyło trzcianeckim kryminalnym na ustalenie i zatrzymanie dwóch amatorów cudzej własności. W ręce mundurowych wpadł 30-letni sprawca kradzieży 90 litrów oleju napędowego wartego 450 złotych oraz 24-letni paser, który pomógł w zbyciu skradzionego paliwa. Obu mężczyznom grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 14 września br. nad ranem w Trzciance. Złodziej niepostrzeżenie dostał się do jednej z hurtowni, a następnie po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wlew zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym, ukradł 90 litrów oleju napędowego. Zaraz po kradzieży zadzwonił do swojego kolegi, aby pomógł mu przewieźć do klienta 3 plastikowe bańki z łupem.

Po informacji o włamaniu policjanci od razu przystąpili do pracy. Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin i przesłuchaniu świadków wytypowali sprawców.

Podejrzani to 24 i 30-letni mieszkańcy Trzcianki. Obaj są bardzo dobrze znani miejscowym stróżom prawa. Już niejednokrotnie byli zatrzymywani i karani za inne przestępstwa.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali obu podejrzanych. Odzyskali również część skradzionego oleju, który oddali pokrzywdzonemu. Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Obu grozi kara pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra