Aktualności

sierż. sztab. Krzysztof Majchrzak "Dzielnicowym na Medal" w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

Data publikacji 10.07.2018

Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W naszym powiecie najwięcej głosów otrzymał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Trzciance – sierż. sztab. Krzysztof Majchrzak.

Plebiscyt „Asy Bezpieczeństwa – Dzielnicowy na medal 2018” to kolejny już konkurs przeprowadzony przez dziennik Głos Wielkopolski, lokalne tygodniki i portal naszemiasto.pl wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Został on zorganizowany przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. O tegoroczny tytuł Dzielnicowego na medal walczyli policjanci, których kandydatury zostały zgłoszone przez obywateli w pierwszym etapie konkursu. Plebiscyt rozpoczął się 23 maja br. i trwał miesiąc. W tym czasie czytelnicy oddali na swoich ulubionych dzielnicowych ponad 13 tys. głosów.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Bo dzielnicowy to policjant najbliżej obywatela – tzw. pierwszego kontaktu. Reaguje na problemy lokalnych społeczności. To od jego postawy i zaangażowania zależy czy mieszkańcy danego rejonu będą czuć się bezpiecznie i jak będą postrzegać Policję. To bardzo ważna służba, do której trzeba mieć pasję i chęć pomocy innym.

W środę, 4 lipca br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. Wśród dzielnicowych z naszego powiatu największą liczbę głosów otrzymał sierż. sztab. Krzysztof Majchrzak z trzcianeckiego komisariatu. Pamiątkowy medal oraz list gratulacyjny odebrał z rąk Wojewody Wielkopolskiego Pana Zbigniewa Hoffmanna, Zastępcy Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego Pana Leszka Waligóry, viceszefa wielkopolskich policjantów insp. Romana Kustera oraz przedstawiciela ZW NSZZP woj. wielkopolskiego asp. sztab. Dariusza Żaka.

Do gratulacji przyłączył się również Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek wraz z I Zastępcą mł. insp. Adamem Filipem.

Karolina Górzna-Kustra/KWP Poznań