Usłyszał zarzut kradzieży - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Usłyszał zarzut kradzieży

Data publikacji 04.07.2018

W ręce kryminalnych z czarnkowskiej komendy wpadł 20-latek, który wykorzystał nieobecność swojego byłego pracodawcy i z terenu prywatnej posesji ukradł mu pokrywę silnika od samochodu wartą 1500 złotych. Mężczyzna próbował sprzedać skradzioną część lecz dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy udało się zapobiec tej transakcji. Teraz podejrzanemu za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z informacji uzyskanych przez policjantów zajmujących się sprawą wynikało, że do kradzieży doszło na początku czerwca tego roku na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Lubasz. Sprawca wykorzystał nieobecność pokrzywdzonego i ukradł mu pokrywę silnika od pojazdu marki Kia Niro wartą 1500 złotych. Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia przystąpili do poszukiwania złodzieja.

W piątek, 29 czerwca br. w ręce mundurowych wpadł 20-letni mieszkaniec gminy Czarnków, były pracownik pokrzywdzonego. Podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał sprzedać skradzione mienie na jednym z portali ogłoszeniowych lecz dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie udało mu się dokonać tej transakcji. Skradziona część już wróciła do prawowitego właściciela. Teraz 20-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra