Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń

Data publikacji 27.06.2018

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zabezpieczyli 25 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia jej do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty szacowane na kwotę prawie 20 tys. złotych. W sprawie zatrzymano mieszkańca Czarnkowa.

Wczoraj, 26 czerwca br. kryminalni weszli do mieszkania należącego do 56-letniego mieszkańca Czarnkowa. W trakcie przeszukania znajdujących się tam pomieszczeń znaleźli 25 kilogramów krajanki tytoniowej. Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy, w związku z czym został zabezpieczony i trafił do policyjnego depozytu.

Właściciel ujawnionych przez policjantów wyrobów został zatrzymany i przewieziony na komendę, a następnie przesłuchany. Wprowadzenie przez niego takiej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę prawie 20 tys. złotych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu przestępstwo grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Policjanci coraz częściej zabezpieczają nielegalne towary niewiadomego pochodzenia, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Przestrzegamy przed kupowaniem wyrobów tytoniowych czy alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Karolina Górzna-Kustra