Ukradli części samochodowe - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Ukradli części samochodowe

Data publikacji 30.05.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance nie ustają w tropieniu przestępców. W efekcie ich niedzielnych działań zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy ukradli części samochodowe warte 3 tys. złotych. Odzyskane w całości mienie już trafiło do właściciela. Teraz złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

Praca operacyjna trzcianeckich policjantów doprowadziła do zatrzymania w minioną niedzielę tj. 27 maja br. dwóch mieszkańców Trzcianki, podejrzanych o kradzież części samochodowych z terenu zakładu mechaniki pojazdowej. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcy w wieku 31 i 37 lat weszli na teren zakładu i z zaparkowanego pojazdu marki VW Crafter zdemontowali chłodnicę oraz intercooler. Nie pogardzili znajdującymi się w pobliżu tarczami hamulcowymi. W sumie wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę 3 tys. złotych.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 37-latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli skradzione łupy, które już trafiły do właściciela. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. W trakcie przesłuchania złożyli wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Twierdzili, że skradzione części chcieli sprzedać w skupie złomu, lecz nie zdążyli.

Teraz za swój czyn odpowiedzą przez sądem. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Karolina Górzna-Kustra