Włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane

Data publikacji 14.05.2018

Kryminalni z trzcianeckiego komisariatu odzyskali mienie, które zostało skradzione z domu jednorodzinnego na terenie gm. Trzcianka. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, do włamania doszło w nocy 7 maja br. Pod nieobecność właścicieli, którzy na co dzień mieszkają w Niemczech, sprawcy wyłamali zamek w drzwiach wejściowych, weszli do środka i ukradli biżuterię, urządzenia do ćwiczeń, narzędzia, sprzęt RTV, wędki oraz inne przedmioty. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 złotych.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu trzcianeccy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrane w sprawach materiały. Po kilku dniach od włamania, śledczy wpadli na ich ślad. 10 maja br. policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy trafili prosto na komisariat.

Włamywacze przyznali się do popełnionego przestępstwa. Nie potrafili wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zganiali na zbyt dużą ilość spożytego alkoholu. Policjanci podczas wykonywania czynności odzyskali całe skradzione mienie.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Trzcianka - dwaj bracia w wieku 27 lat oraz ich 37-letni kolega. Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 10 lat.

Karolina Górzna-Kustra