Zatrzymany poszukiwany listem gończym - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Zatrzymany poszukiwany listem gończym

Data publikacji 08.05.2018

W niedzielę, 6 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 46-letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu, celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków.

Funkcjonariusze już od kilku miesięcy poszukiwali 46-latka, za którym Sąd Okręgowy w Poznaniu wystosował list gończy. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, że mężczyzna ukrywał się na terenie Niemiec, a do kraju miał przyjechać na kilka dni w sprawach rodzinnych. Wcześniejsze ustalenia policjantów potwierdziły się.

W niedzielę, 6 maja br., doszło do zatrzymania 46-latka na ulicy Wieleńskiej w Trzciance. Mężczyzna trafił w ręce stróżów prawa kiedy udawał się na uroczystość rodzinną. Nie krył zaskoczenia na widok policjantów.

Po zatrzymaniu został przewieziony do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego. 46-latek ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków.

Codziennie ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani w sprawach poszukiwawczych. W wielu przypadkach dochodzi do zatrzymań w trakcie imprez rodzinnych na oczach najbliższych członków rodziny. Takich niekomfortowych sytuacji można byłoby uniknąć, gdyby osoba poszukiwana dobrowolnie zgłosiła się do właściwych instytucji i wyjaśniła swoją sytuację prawną. Zatem apelujemy o rozsądek!

Przy okazji przypominamy Państwu o ogólnodostępnych internetowych bazach osób poszukiwanych i zaginionych – poszukiwani.policja.pl, zaginieni.policja.pl.

W policyjnych portalach można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi oraz zaginionych, w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

Karolina Górzna-Kustra