Nieuczciwi petenci - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Nieuczciwi petenci

Data publikacji 10.01.2018

Mundurowi z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali dwóch 30-latków, podejrzanych o kradzież damskiej torebki. Ich łupem padły dokumenty, pieniądze, karta bankomatowa, karta kredytowa i inne drobne rzeczy. Poniesione straty pokrzywdzona urzędniczka oszacowała na 470 złotych.

W minionym tygodniu pracownica jednego z trzcianeckich urzędów powiadomiła miejscowych stróżów prawa o kradzieży torebki. Kobieta oświadczyła, że wyszła na kilka minut ze swojego biura. W tym czasie jej nieobecność wykorzystali ,,nieuczciwi petenci”, którzy weszli do środka i ukradli torebkę wraz z pieniędzmi, prawem jazdy, dowodem osobistym, kartą bankomatową, kartą kredytową oraz innymi drobnymi rzeczami. Pokrzywdzona oszacowała straty na 470 złotych.

Mundurowi natychmiast przystąpili do typowania sprawców. W centrum ich zainteresowania byli dwaj 30-letni mieszkańcy Trzcianki. Mężczyźni byli już wcześniej karani za kradzieże. Przypuszczenia mundurowych okazały się przysłowiowym ,,strzałem w dziesiątkę". Podjęte przez nich czynności pozwoliły na zatrzymanie złodziei. Mężczyźni trafili na komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty. W trakcie czynności policjanci ustalili, że podejrzani przy pomocy skradzionej karty płatniczej dokonywali zakupów różnych artykułów spożywczych, w szczególności alkoholu. W sumie z konta pokrzywdzonej ukradli ponad 250 złotych. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra