Zmiana ,,warty” w Komisariacie Policji w Krzyżu Wlkp. - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Zmiana ,,warty” w Komisariacie Policji w Krzyżu Wlkp.

Data publikacji 06.11.2017

W dniu 3 listopada br. w krzyskim komisariacie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania dotychczasowego Komendanta Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. – asp. sztab. Krzysztofa Janki, który odszedł na emeryturę. Uroczystość była jednocześnie okazją do wręczenia rozkazu o powierzeniu obowiązków jego następcy, asp. sztab. Wojciechowi Michałkiewiczowi.

Po 29 latach służby asp. sztab. Krzysztof Janka, długoletni Komendant Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp., pożegnał się z mundurem. W czasie piątkowej uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek wraz ze swoim zastępcą – mł. insp. Adamem Filipem, podziękowali żegnającemu się z mundurem policjantowi, za profesjonalizm i realizację zadań służbowych na wysokim poziomie. Życzyli, również dużo zdrowia, spełnienia i realizacji własnych zainteresowań oraz pasji. Asp. sztab. Krzysztof Janka nie krył wzruszenia, żegnając się z osobami, z którymi pracował przez wiele lat. Dziękował za każdy dzień służby. Zaznaczył przy tym, że pracował ze wspaniałymi ludźmi i choć czasami bywały trudne chwile, każdy problem udało się wspólnie rozwiązać.

Jednocześnie Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie powierzył obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. asp. sztab. Wojciechowi Michałkiewiczowi. Nowy komendant przywitał wszystkich zebranych na uroczystym spotkaniu i oświadczył o otwartości swojej osoby na współpracę i kontynuowaniu budowania dobrego wizerunku krzyskiej policji. Zapewnił wykonywać powierzone mu obowiązki z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, dokładając wszelkich starań, aby poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej było jak najwyższe. W swoim przemówieniu komendant powiatowy pogratulował nowo powołanemu komendantowi komisariatu oraz życzył mu wielu sukcesów w kierowaniu powierzoną jednostką.

W uroczystości oprócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych udział wzięli zaproszeni goście, na czele z Panem burmistrzem – Zygmuntem Jasiewiczem, Nadleśniczy Nadleśnictwa Krzyż Wlkp. – Tadeusz Grupiński, Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Krzyżu Wlkp. – Andrzej Duniecki oraz kuratorzy Sądu Rejonowego w Trzciance. Wszyscy gratulowali nowemu komendantowi, zaś odchodzącemu dziękowali podkreślając znakomity styl zarządzania krzyską policją.

Asp. sztab. Wojciech Michałkiewicz służbę w Policji rozpoczął w lipcu 2003 roku pracując w pionie prewencji, a następnie jako policjant ruchu drogowego. W latach 2005 – 2010  zajmował stanowisko Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie. Od 2010 roku pełnił służbę na stanowisku Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych w czarnkowskiej komendzie. Aktualnie studiuje w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra