Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń, papierosy i alkohol - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń, papierosy i alkohol

Data publikacji 26.10.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zabezpieczyli 484 litry spirytusu, 63 paczki papierosów oraz 11 kilogramów tytoniu. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia ich do obrotu Skarb Państwa poniósłby straty szacowane na kwotę ponad 35 tys. złotych. W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Trzcianki.

We wtorek, 24 października br. mundurowi weszli do mieszkania należącego do 50-letniego mieszkańca Trzcianki. W trakcie przeszukania znajdujących się tam pomieszczeń znaleźli 484 litry spirytusu oraz 10 kilogramów krajanki tytoniowej. Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy, w związku z czym został zabezpieczony. Kilka godzin później kryminalni ,,złożyli wizytę” kolejnemu mieszkańcowi Trzcianki. W pomieszczeniu należącym do 46-latka zabezpieczyli 1 kilogram tytoniu oraz 63 paczki papierosów, także bez akcyzy.

Właściciele ujawnionych przez śledczych wyrobów zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat, a następnie przesłuchani. Wprowadzenie przez nich takiej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 35 tys. złotych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu przestępstwo grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra