Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
Strona Główna
Kierownictwo
Twój Dzielnicowy
Aktualności
Prewencja Kryminalna
Ruch Drogowy
Oficer Prasowy
NSZZ Policjantów
Skargi i wnioski
Praca w Policji
Z życia komendy
Ku przestrodze!
Programy profilaktyczne
Obsługa interesantów
Dane teleadresowe
Poszukiwani
Kontakt
Realizacje wniosków z debaty
Kapelan KPP w Czarnkowie
Mapy zagrożeń
migi
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
mapka2_2.png
177
BIP

bip_logo 

 

 

 

nszzp
telefon_zaufania
drogi-na-szostke
234
uzyjwyobrazni2
374
wsb-logo-10
16-latek odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem i uszkodzenie mienia | Drukuj |
Autor: Izabela Kolasa   
07.09.2010.

radiowoz_1Wieleńscy kryminalni ustalili sprawcę, który usiłował włamać się do schowka w mercedesie. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Wielenia. Chłopak odpowie nie tylko za próbę kradzieży z włamaniem, ale również za uszkodzenie mienia. Chcąc otworzyć schowek w pojeździe uszkodził jego zamek warty 3 tysiące złotych.

Dwa dni zajęło funkcjonariuszom Zespołu Kryminalnego z wieleńskiego komisariatu ustalenie 16-latka, który 4 września tego roku około godziny 23.30 w Wieleniu, na jednej z posesji przy ulicy Nojego próbował włamać się do schowka w zaparkowanym mercedesie. Nastolatkowi nie udało się osiągnąć celu, ponieważ z domu wyszedł właściciel auta. Chłopak przestraszył się i uciekł wraz z towarzyszącymi mu kolegami. Zdążył jednak uszkodzić zamek od schowka. Straty oszacowano na kwotę trzech tysięcy złotych. Z uwagi na wysokie koszty związane z naprawą zamka, właściciel mercedesa o wszystkim zawiadomił miejscowych policjantów.

Mundurowi rozpoczęli pracę od ustalenia tożsamości młodych mężczyzn, którzy widziani byli w pobliżu auta. Dzięki pomocy mieszkańców Wielenia policjanci ustalili całą piątkę. Wśród nich był sprawca. 16-latek przyznał, że zainteresował się autem, ponieważ było otwarte.

Właściciel mercedesa kilka minut wcześniej wrócił do domu. Zaparkował auto w garażu, zabrał z niego część bagaży i pośpiesznie udał się do mieszkania. Nie zamykał samochodu, ponieważ za kilka minut miał wrócić po jeszcze jedną torbę. W międzyczasie z pobliskiego lokalu gastronomicznego wyszedł nastolatek ze swoimi kolegami.

Chłopak za usiłowanie kradzieży z włamaniem i uszkodzenie mienia odpowie jeszcze przed sądem rodzinnym. Gdyby do zdarzenia doszło tydzień później ponosiłby odpowiedzialność jak osoba dorosła. W najbliższych dniach będzie świętował swoje siedemnaste urodziny.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »