KPP Czarnków

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Zaproszenie na zbiórkę krwi

  W związku z inauguracją akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „SpoKREWnieni służbą” w dniach od 20 do 22 marca br. Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie wspólnie z Międzygminnym Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK w Czarnkowie organizuje zbiórkę krwi pod hasłem ,,Mundurowi i cywile na ratunek".

 2. Życzenia i kwiaty z okazji ,,Dnia Kobiet"

  Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach czarnkowskiej Policji nie brakuje kobiet. Na stu mężczyzn przypada ich około sześćdziesiąt. I to właśnie dla nich, w tym szczególnym dniu jakim jest Międzynarodowy Dzień Kobiet w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz w jednostkach podległych zorganizowano specjalne spotkania.

 3. Trzcianeccy policjanci po raz kolejny zabezpieczyli sporą ilość narkotyków

  Kryminalni z Komisariatu Policji w Trzciance zabezpieczyli prawie półtorej kilograma amfetaminy i przeszło 60 gramów marihuany. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni oraz trzy kobiety, którym śledczy przedstawili zarzuty posiadania narkotyków oraz utrudniania prowadzenia postępowania karnego. Wartość czarnorynkowa ujawnionych narkotyków wynosi około 85 tys. złotych. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany

  Zarzut posiadania znacznej ilości marihuany usłyszał zatrzymany przez trzcianeckich policjantów 30-latek. W mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 0,5 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości około 17 tys. złotych W piątek mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 5. Policjanci odzyskali skradzione auta

  Wspólna praca policjantów z Wielenia, Krzyża Wlkp. oraz Czarnkowa doprowadziła do ustalenia i zatrzymania grupy złodziei samochodowych, która działała na terenie naszego powiatu. Do tej pory w sprawie zatrzymano sześć osób i odzyskano dwa pojazdy. Organizator przestępczego procederu trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pobytu za kratkami. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

 6. Funkcjonariusze kolejny raz przeczesywali Noteć

  Policjanci z czarnkowskiej komendy nadal poszukują zaginionego Wojciecha Jęśko. W miniony czwartek mundurowi już po raz kolejny przeczesywali rzekę Noteć. Działania policjantów wspomagali funkcjonariusze Straży Pożarnej. Nie natrafiono na żaden dodatkowy ślad przybliżający do wyjaśnienia zaginięcia. W trakcie działań obecni byli dziennikarze z Telewizji Polskiej przygotowujący materiał do programu ,,Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

 7. Nadszedł czas na zasłużoną emeryturę

  W środę Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński uroczyście pożegnał policjantów i pracowników Policji, którzy odchodzą na emeryturę. Wśród żegnanych policjantów był także asp. sztab. Piotr Dybowski – dotychczasowy kierownik Referatu Prewencji trzcianeckiego komisariatu.

 8. Prośba o pomoc w ustaleniu włamywacza

  Śledczy z Komisariatu Policji w Trzciance prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do sklepu piekarniczo-cukierniczego w Trzciance.

 9. Fotoprzestroga

  Najbliższa niedziela to początek akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Przez najbliższy tydzień kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach.

 10. Napadał na kobiety i zabierał im torebki

  Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 37 – latka, który napadał na mieszkanki Trzcianki. W minionym tygodniu Prokurator na wniosek Policji zastosował wobec rozbójnika dozór policyjny. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.