KPP Czarnków

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Awanse z okazji Święta Policji

  W piątek, 21 lipca br. w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystości oprócz mundurowych, wzięli udział zaproszeni goście oraz pracownicy cywilni czarnkowskiej komendy. W tym roku nasza formacja obchodziła 98 – lecie istnienia.

 2. Puchar w rękach policjantów

  W minioną niedzielę na zaproszenie organizatorów, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie uczestniczyli w imprezie plenerowej na czarnkowskiej Marinie. Podczas ,,Święta Noteci" przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali cennych porad na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Jedną z atrakcji imprezy był turniej służb mundurowych, podczas którego nasza drużyna pokonała zespół czarnkowskiej Straży Pożarnej.

 3. TRZCIANKA – ZLIKWIDOWANA PLANTACJA KONOPI INDYJSKICH

  Dwaj aresztowani, zlikwidowana plantacja konopi indyjskich oraz przechwycenie 4 kilogramów gotowego narkotyku - to efekt działań przeprowadzonych w ostatnich dniach przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzciance oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 4. Tankował nie płacąc za paliwo.

  W czwartek policjanci z czarnkowskiego patrolu zatrzymali 23-latka, podejrzanego o kradzież 330 litrów paliwa. Mieszkaniec powiatu poznańskiego odpowie, także za posiadanie amfetaminy. Teraz grozi mu kilka lat pobytu za kratkami.

 5. Zatrzymani włamywacze

  Dwaj mieszkańcy Czarnkowa usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do jednego z miejscowych sklepów. Ich łupem padły pieniądze oraz papierosy. Grozi im 10 lat więzienia.

 6. Nowy alkomat dla czarnkowskich mundurowych

  Nowy alkomat – ALCOBLOW zakupiony przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnkowie otrzymali miejscowi policjanci. Jest to kolejny przyrząd do badania stanu trzeźwości sfinansowany przez lokalny samorząd na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

 7. Podpalacz wrócił do aresztu

  Szybka i sprawna praca funkcjonariuszy z czarnkowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania podpalacza, a tym samym do zapobiegnięcia kolejnym pożarom. Mężczyzna, który już kilka razy był skazany za podpalenia, dał o sobie ponownie znać. Tym razem w Przybychowie gm. Połajewo, podpalił stóg słomy warty 4 tysiące złotych. Wczoraj Sąd po raz kolejny zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 8. Okradł kolegę i za to odpowie

  Zarzut kradzieży usłyszał 27 – letni mieszkaniec Czarnkowa, który okradł swojego znajomego. Mężczyzna z otwartego pojazdu kolegi zabrał sprzęt nagłaśniający o wartości około 2 tysięcy złotych, a potem sprzedał go osobom trzecim. Jeden z jego ,,klientów" wkrótce usłyszy zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Odpowie za posiadanie marihuany

  Wieleńscy policjanci zatrzymali 24 – latka, który posiadał marihuanę. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

 10. Włamywacze ,,wpadli" na skupie złomu

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem. Włamywacze wpadli na skupie złomu podczas próby sprzedania łupu. Jak ustalili policjanci, sprawcy na terenie nieczynnej fabryki mebli, po pokonaniu zabezpieczeń włamali się do pomieszczenia transformatorowego, skąd zabrali cenne przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie. Sprawą dwóch zatrzymanych zajmie się teraz sąd. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.