KPP Czarnków

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany poszukiwany listem gończym

  W niedzielę, 6 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 46-letniego mieszkańca gminy Trzcianka. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu, celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków.

 2. Odpowie za włamanie do domu i kradzież samochodu

  Wnikliwa praca wieleńskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie 26-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Wieleń, skąd ukradł m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny. Mieszkaniec gminy Wieleń odpowie również za kradzież samochodu marki Opel Meriva. Straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę około 22 tys. złotych. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane. Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

  Czarnkowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Lubasz, którzy usiłowali dokonać rozboju na obywatelu Ukrainy. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 4. Polska Policja dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.  

 5. 21-letni ,,ogrodnik" uprawiał konopie w foliowym tunelu

  Wczoraj czarnkowscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Lubasz, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę policjanci znaleźli 27 krzewów nielegalnej rośliny, które rosły w tunelu foliowym wśród warzyw. Za prowadzenie zabronionej działalności 21 – latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Ukradli części samochodowe

  Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance nie ustają w tropieniu przestępców. W efekcie ich niedzielnych działań zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy ukradli części samochodowe warte 3 tys. złotych. Odzyskane w całości mienie już trafiło do właściciela. Teraz złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

 8. Komunikat

  W dniu 20 kwietnia br. w rejonie leśnym przyległym do miejscowości Miłkowo gm. Lubasz, ujawniono truchło psa. Okoliczności zdarzenia wskazują, iż zwierzę pozbawiono życia w sposób niehumanitarny (zwierzę znajdowało się w worku jutowym, zawiązanym białym sznurkiem). Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie zwraca się z prośbą o przekazanie wszelkich informacji dotyczących okoliczności zdarzenia, właściciela psa na numer alarmowy 997. Poniżej prezentujemy zdjęcie zwierzęcia oraz obroży.

 9. Okradł pracodawcę i wyjechał na Kaszuby

  W minioną środę, 18 kwietnia br. w ręce kryminalnych z czarnkowskiej komendy wpadł 42-latek, który wykorzystał nieobecność swojego pracodawcy i z auta ukradł mu ponad 11 tys. złotych. Mężczyzna ze skradzioną gotówką wyjechał na Kaszuby. Policjanci odzyskali część pieniędzy. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. PLEBISCYT „ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL”

  Zgodnie z programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, wzorem roku ubiegłego Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z gazetą „Głos Wielkopolski”, TVP 3 oddział Poznań oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego prowadzi na terenie całej Wielkopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego „Dzielnicowy na Medal 2018”.