KPP Czarnków

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze

Najczęściej czytane

 1. Odprawa podsumowująca pracę czarnkowskich policjantów w 2016 roku

  W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta odprawa roczna kadry kierowniczej czarnkowskiej Policji. Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek podsumował dokonania podległych funkcjonariuszy w minionym roku. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, kierownictwo czarnkowskiej komendy, pracownicy cywilni, policjanci i policjantki oraz zaproszeni goście.

 2. Kradzionym autem na ,,podwójnym gazie" i bez prawa jazdy

  Policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mieszkańca powiatu strzelecko – drezdeneckiego, który kierował samochodem, mając prawie 1,5 promila. Toyota, którą się poruszał była kradziona. Teraz 22 – latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 3. Znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej

  Co pewien czas ukazują się nam pamiątki przeszłości. Wczoraj na terenie jednej z prywatnych posesji wydobyto 4 pociski do granatnika z okresu II wojny światowej. Nietypowe znalezisko pilnowali trzcianeccy policjanci.

 4. Uprawiał konopie w namiocie

  Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 27 – letniemu mieszkańcowi Czarnkowa. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli uprawę nielegalnych roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 krzaków konopi indyjskich, które mężczyzna hodował w specjalnie przystosowanym namiocie.

 5. ,,Młodzi policjanci" złożyli uroczyste ślubowanie

  W miniony czwartek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy, wśród których słowa policyjnej roty dumnie wypowiadali policjanci z czarnkowskiej komendy: Karolina Skupińska i Michał Szkudlarz. Podczas uroczystości obecny był również podinsp. Adam Filip – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie.

 6. Areszt za podpalenie i groźby

  Zarzut kierowania gróźb karalnych i podpalenia drzwi do mieszkania sąsiadki usłyszał 26 – letni mieszkaniec gminy Trzcianka. We wtorek sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny 2-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat pobytu za kratkami.

 7. Nominacje komendanckie w Trzciance

  Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek, w obecności I Zastępcy Komendanta – podinsp. Adama Filip oraz zaproszonych gości, wręczył dziś kom. Marcinowi Stawnemu, akt nominacji na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance. Nominację na stanowisko Zastępcy Komendanta otrzymał podkom. Jakub Namerła.

 8. Włamywali się i przejmowali konta

  Policjanci z Zespołu do walki z przestępstwami gospodarczymi Wydziału Kryminalnego czarnkowskiej komendy ustalili i zatrzymali trzy osoby, które w styczniu br. przejęły konta na portalu Allegro.pl, e-mail oraz operatora PayU S.A. należące do mieszkańca z gminy Czarnków, a następnie kopiując dane z jego karty kredytowej zakupiły sprzęt elektroniczny warty około 3000 złotych. Teraz za oszustwa komputerowe grozi im do 5 lat więzienia. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

 9. KGP - Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. "WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

 10. Zaginął 23-latek z Gulcza. Policja apeluje o pomoc

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie poszukują 23-letniego Wojciecha Jęśko, mieszkańca Gulcza, gmina Wieleń. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat losu zaginionego, proszony jest o kontakt z Policją.